“Seneler sonra iki yaşında yapmış olduğum bu resmi gördüğümde fazla detaycı olan kişilik özelliğimi daha net olarak anladım ve sorgusuz olarak kabullenmem gerektiği bilincine vardım.

İki yaşında yaptığım bu resim detaycı kişiliğimi açıkca gözler önüne sermekte ve benim sonradan kazandığım bir tavır olmadığını da ispatlıyor ve çevremi olduğundan daha fazla beni yormakta ama beni ben yapıyor işte…

Resmin sağ alt köşeye 1976 tarihi atılmış . Tarihi babam yazmış belli . Hangi ayda olduğu belirtilmemiş ama üzerinde fokurdayan çaydanlık resmi ve sobadan anlaşıldığına göre mevsimlerden kış. Ama o tarihte Adana’da olduğumuza göre Akdeniz iklimi özelliği, kışın Ocak ayı ya da en zayıf ihtimal Şubat ayına denk gelen bir zaman olmalı. Çünkü Adana’da martta soba yanmaz. 27 Kasım 1973 doğumlu olduğuma göre en uzak ihtimal şubat ayında bu resmi yaptığımı farzetsek 27 Kasım 1975 de tam iki yaşımı bitirmemden iki ay sonra yani iki yaşındayım bu resmi yaptığımda.. Ne güzel kaybolmadan saklanmış bana iki yaşımdan gülümsüyor ben buradayım diyerek …”

AYÇA EREN

Toplam Ziyaretçi: 41850